Archicom kupił pierwszą działkę na osiedlu Nowe Żerniki

Dodano w kategorii: Aktualności

Archicom jest pierwszym deweloperem, który zdecydował się kupić działkę na modelowym osiedlu Nowe Żerniki. Firma chciałaby rozpocząć prace już w przyszłym roku. Archicom, w ramach inwestycji, zrealizuje swój projekt i zbuduje budynek mieszkalny.

Autorami projektu budynku są Tadeusz Szukała, Dorota Jarodzka-Śródka, Sławomir Żak i Andrzej Hubka. Mieszkania, które chce zbudować Archicom, przeznaczone mają być dla osób o różnych stylach życia, dla rodzin, dla singli, niezależnie od wieku. Mieszkania mają mieć zróżnicowany metraż: od niewielkich lokali dwupokojowych, po mieszkania z tarasami na dachu budynku.

W ramach inwestycji Archicom zbuduje również plac zabaw dla dzieci, rowerownię dostępną dla każdego mieszkańca, klub, strefy rekreacyjne.

Ideę nazwaliśmy „Spiralą czasu”. Inwestycja swoimi metrażami, przeglądem form i funkcji zaoferuje mieszkanie dla każdego pokolenia i odpowiadające różnym stylom życia wrocławian – opowiada główny architekt Studia Archicom, Dorota Jarodzka-Śródka, która wraz z Kazimierzem Śródką współtworzy projekt inwestycji.

Zespół usytuowany będzie w centralnej części osiedla WUWA2. Działka od strony północnej i zachodniej przylega do dwóch zielonych stref rekreacyjnych.

Bryły i elewacje obiektu położone na dwóch przeciwległych biegunach działki – północnym i południowym, z założenia zakomponowaliśmy jako dwa odrębne światy – przedstawia koncepcję Dorota Jarodzka-Śródka. – Obiekt od południa jest przestrzenny, mocno perforowany, grający światłocieniem, z dużymi balkonami osłanianymi przesuwnymi panelami, od północy zaś – surowy, obronny w charakterze, rozbity jedynie rozcięciem ukazującym wewnętrzny dziedziniec.

Archicom zapewnia, że ceny mieszkań nie będą zbyt wysokie, chociaż ich standard ma być wyższy, niż innych lokali na rynku.

Zgodnie z założeniami WUWY2 kluczowe dla inwestycji są proekologiczne rozwiązania. Projekt obejmuje zatem np. suchą rzekę oraz retencję wody w zbiorniku pod dziedzińcem, co zmniejszy wysokość opłat  za odbiór wody deszczowej. Prąd na potrzeby oświetlenia części wspólnych i terenu wokół budynku  pozyskiwany będzie dzięki fotowoltaicznym panelom i wiatrakom w kształcie niewielkich walców na dachu.

Prace budowlane rozpoczną się w 2014 roku.