Budują na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Z placu budowy Nowych Żernik

8 budynków wielorodzinnych z 135 mieszkaniami wybuduje Blockpol-Developer na Nowych Żernikach. Inwestycja rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku, a zakończy pod koniec 2017 r.

nowe-zerniki-017

W ramach nowej inwestycji firma Blockpol-Developer zbuduje 8 budynków wielorodzinnych połączonych ze sobą trzema garażami naziemnymi. Każdy z trzy, cztero lub pięciokondygnacyjnych obiektów będzie wyposażony w windy. We wszystkich budynkach powstanie łącznie 135 mieszkań. Wzdłuż całego kompleksu przebiegać będzie ciąg pieszy, przy którym zostanie zlokalizowany plac zabaw dla dzieci oraz świetlica. W ramach inwestycji przewidziano także lokale usługowe.

– Zdecydowaliśmy się na inwestycję na Nowych Żernikach, ponieważ chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tak ważnej i pożytecznej inicjatywy. We Wrocławiu powstaje wiele osiedli, których jakość wykonania i innowacyjność pozostawia wiele do życzenia. Natomiast Nowe Żerniki to będzie osiedle niestandardowe, w pełni funkcjonalne. Powstaje przede wszystkim z myślą o mieszkańcach i stworzenia dla nich optymalnych warunków zamieszkania. Chcemy przyczynić się do powstania tej architektonicznej perełki Wrocławia – mówi Marcin Zieliński, dyrektor generalny Blockpol-Developer.