K15

4

Nazwa dewelopera

Nazwa inwestycji

K15

Adres inwestycji

Termin oddania inwestycji

Zespół małych budynków mieszkalnych „willi miejskich” znajduje się w zachodniej części I etapu realizacji wzorcowego osiedla mieszkaniowego (WUWA 2) w części o najniższej intensywności zabudowy,. Teren zagospodarowany jest zielenią niską i wysoką z chodnikami dojść do budynków z obu stron. Od strony zachodniej możliwy jest ponadto dojazd awaryjny do wejść. Przewidziano ponadto miejsca postojowe dla samochodów gości i miejsce na pojemniki na odpadki (segregowane).

Przewiduje się odprowadzenie wód opadowych dwoma korytami i retencjonowanie ich w przebudowanym rowie melioracyjnym. Każdy budynek mieszkalny ma po dwa mieszkania na każdej z trzech  kondygnacji nadziemnej. Mieszkania dostępne są z wewnętrznej, jednobiegowej klatki schodowej z możliwością dobudowania zewnętrznego dźwigu osobowego.

Mieszkania o podobnym rozwiązaniu i wielkości są zorientowane jedno nad drugim na przemian na wschód i na zachód tak że rozbudowane tarasy – ogródki nie zacieniają części dziennej mieszkań poniżej. W części podziemnej budynków rozwiązane są garaże dla 8 samochodów w każdym budynku. Mieszkania kształtowane są jednoprzestrzennie z wydzieleniem jedynie pomieszczeń sanitarnych i wyposażeniem ciągu kuchennego. Pozostałe podziały polegające na wydzieleniu z przestrzeni ogólnej 1-2 sypialni są możliwe poprzez poruszanie systemem zainstalowanych ścianek działowych lub przez zabudowanie na stałe ścianek GK.

Budynki i mieszkania stylizowane są na tzw. Soft lofty. Zwarte bryły budynków z płaskim dachem, tradycyjne technologie realizacji umożliwią uzyskanie niskich kosztów realizacji zarówno dla małych inwestorów budujących jeden budynek jak i dla większych budujących cały zespół 3-6 budynków.

Ten rodzaj zabudowy realizuje ideę mieszkania dostępnego dla zainteresowanych mieszkaniem o pewnych cechach domu jednorodzinnego i umożliwiającym zmianę układu funkcjonalnego w trakcie użytkowania.

Projekt:

Tadeusz Szukała