Instalacja na Świdnickiej. Tak może wyglądać modelowe mieszkanie

Dodano w kategorii: Aktualności

Biała, metalowa konstrukcja, stoi tuż przy Przejściu Świdnickim. Zaprojektowana została przez architektów, którzy pracowali nad projektem modelowego osiedla Nowe Żerniki.

Konstrukcja to zarys mieszkania, odwzorowanego w skali 1:1. Można więc przejść się między pomieszczeniami, czy usiąść na krześle. Na ziemi i na pobliskich schodach położona została sztuczna trawa. Trawnik ciągnie się pod same drzwi biura Nowych Żernik, które mieści się przy ulicy Świdnickiej.

W witrynie biura można obejrzeć wizualizacje modelowego osiedla, a także krótki opis idei, która przyświeca projektowi.

Metalowa konstrukcja jest elementem promocji modelowego osiedla Nowe Żerniki – WUWA2, które ma stać się alternatywą do „produkcji taśmowej” mieszkań – mocno ujednoliconej i nie zawsze jakościowo zadowalającej oferty generowanej przez rynek.

Powstanie w zachodniej części miasta, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów. Nowe Żerniki to przedsięwzięcie zorganizowane wspólnie przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP. Realizacja pierwszego etapu osiedla o powierzchni ok 10 hektarów zaplanowana jest na rok 2015.