Kierowcy jeżdżą już fragmentem nowego skrzyżowania na ul. Kosmonautów

Dodano w kategorii: Aktualności

Kierowcy jeżdżą już fragmentem nowego skrzyżowania ul. Kosmonautów i tzw. Trasy Targowej (na wysokości kąpieliska Glinianki i ogródków działkowych). Krzyżówka w kształcie pętli będzie służyć jako wjazd i wyjazd z modelowego osiedla Nowe Żerniki – WUWA2.

Obecnie kierowcy jadący w kierunku Leśnicy korzystają z ponad 200-metrowego nowego pasa jezdni, który powstał w ramach budowy nowego skrzyżowania ul. Kosmonautów i tzw. Trasy Targowej. To kolejny etap budowy dojazdu do modelowego osiedla Nowe Żerniki WUWA2.

Po zakończeniu budowy zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji dwa pasy. Teraz w kierunku centrum kierowcy jeżdżą pasem, który służył dotychczas do wyjazdu z miasta, a nitka w stronę Pilczyc została zamknięta. Zmiany spowodowane są tym że drogowcy muszą wykonać kanalizację deszczową skrzyżowania. Jak podkreśla Piotr Fokczyński, koordynator projektu Nowych Żernik, ta inwestycja to namacalny dowód, że projekt Nowych Żernik zaczyna być realizowany.

Drogowcy budują pierwsze takie skrzyżowanie we Wrocławiu. Kształtem będzie ono przypominać pętlę. By wjechać na Nowe Żerniki od strony Leśnicy, kierowcy będą musieli najpierw skręcić w prawo na pętlę, a dopiero z niej wjechać na modelowe osiedle. Jak przekonują pracownicy firmy Skanska budowa nowej krzyżówki powinna potrwać do wiosny 2015.