Kolejna inwestycja na Nowych Żernikach: 10 budynków i ponad 100 mieszkań

Dodano w kategorii: Aktualności

Właśnie poznaliśmy szczegóły trzeciej inwestycji mieszkaniowej, która powstanie na Nowych Żernikach. Grupa Profit Development postawi na modelowym osiedlu 10 kameralnych budynków, w których znajdzie się ponad 100 mieszkań i pas lokali usługowych.

Przypomnijmy, w zeszłym roku miasto sprzedało trzy działki pod inwestycje mieszkaniowe na Nowych Żernikach.

Pierwszą kupił Archicom, który wcieli na modelowym osiedlu ideę nazwaną „Spiralą czasu”, drugą – Vantage Development, który wybuduje na Nowych Żernikach kameralny kwartał z 60 mieszkaniami.

Teraz szczegóły swojej inwestycji zdradziła firma Profit Development, która pod koniec 2013 roku kupiła działkę o powierzchni 6745 metrów kwadratowych. Deweloper zrealizuje tam projekt autorstwa zespołu architektów: Tadeusza Sawy-Borysławskiego, Piotra Zybury, Igora Kaźmierczaka, Pawła Horna, Tomasza Głowackiego, Małgorzaty Igras, Łucji Sasik oraz Pawła Szyporta.

Na tej działce wybudujemy 111 dwu- i trzypokojowych mieszkań oraz pas lokali usługowych – zapowiada Tomasz Stoga, przedstawiciel PD.

Inwestycja będzie składać się z 10 kameralnych budynków liczących od 6 do 15 lokali mieszkalnych, usytuowanych na trzech kondygnacjach mieszkalnych. W ofercie znajdą się kawalerki o powierzchni około 25 mkw., mieszkania dwupokojowe o powierzchni od 42 do 52 mkw., trzypokojowe o powierzchni od 55 do 60 mkw. i czteropokojowe o powierzchni 78 mkw.

Z kolei na parterze powstaną lokale usługowe oraz garaż. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, projekt zakłada wiele pomieszczeń użytku wspólnego: wózkownie, pralnie oraz miejsce spotkań i integracji mieszkańców – tzw. klub osiedlowy. Ostatecznie nie ustalono jeszcze przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń.

Deweloper rozważa również organizację konkursu na zaprojektowanie muralu, który ozdobi jedną ze ścian budynku.