Kolejny deweloper zdradza szczegóły swojej inwestycji na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Aktualności

Po Archicomie, który jako pierwszy kupił działkę pod mieszkania na modelowym osiedlu WUWA 2 i wyjawił szczegóły inwestycji, teraz swoje plany odnośnie niedawno nabytego gruntu zdradza kolejny wrocławski deweloper. Vantage Development wybuduje na Nowych Żernikach kameralny kwartał z 60 mieszkaniami.

W połowie października otwarto koperty z ofertami na siedem działek przy ul. Kosmonautów, gdzie staną mieszkania w ramach modelowego osiedla Nowe Żerniki.

Do magistratu wpłynęły cztery oferty dotyczące trzech z siedmiu wystawionych na sprzedaż gruntów. Wszystkie spełniły wymogi formalne i przeszły do kolejnego etapu postępowania. Przez kilka tygodni komisja przetargowa obradowała nad przyjęciem propozycji, a ostateczną decyzję poznaliśmy 6 listopada.

Urzędnicy zdecydowali się sprzedać dwie nieruchomości – jedną za 1 mln 150 tys. złotych kupiło Vantage Development, drugą za 2 mln 153 tys. złotych PD S.A. Blacharska S.K.A.

Vantage Development zdradza już szczegóły planowanej inwestycji. W dwóch budynkach powstanie łącznie 60 mieszkań, przeciętna powierzchnia mieszkania ma wynosić około 50 metrów kwadratowych, a całość zaprojektował duet Zbigniew Maćków – Stanisław Lose.

– To będzie mały, kameralny kwartał ze świetnym nasłonecznieniem mieszkań, bo budynki są usytuowane wschód – zachód – tłumaczy Roman Meysner, członek zarządu Vantage Development.

Ten deweloper o działkę na osiedlu WUWA 2 ubiegał się już po raz drugi. Co sprawiło, że tym razem oferta przypadła komisji do gustu?

– Otworzyliśmy część budynku od strony promenady – osi wiodącej nas w kierunku kładki i przeorganizowaliśmy parking, czyniąc go praktycznie niewidocznym i uzyskując półprywatną część dziedzińca – dodaje Roman Meysner.

Jak podkreślają przedstawiciele dewelopera, na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy inwestycja ruszy, bo całość trzeba zgrać z budową pozostałych kwartałów i dostosować do szybkości budowy infrastruktury.