O Nowych Żernikach w kolejnych publikacjach

Dodano w kategorii: Aktualności

O kupieniu dwóch kolejnych działek na modelowym osiedlu pisze Gazeta Wyborcza. Z kolei Wroclaw.pl opisuje przygotowania do inwestycji.

Vanatge Development oraz Profit Development to kolejni inwestorzy, którzy zdecydowali się na zakup działek na osiedlu Nowe Żerniki. Ich oferty zostały wybrane w drodze przetargu. Obaj deweloperzy nie tylko kupili tereny, ale również zdecydowali się na realizację projektów przygotowanych wcześniej przez zespół architektów.

O wygranych przetargach informuje lokalny oddział Gazety Wyborczej. Vantage Development kupił działkę w północnej części osiedla, na której zabudowę zaprojektowali Stanisław Lose, Zbigniew Maćków oraz Bartłomiej Witwicki.

Z kolei Profit Development zainwestował w teren, na którym powstaną budynki projektu Tadeusza Sawy-Borysławskiego, Piotra Zybury, Igora Kaźmierczaka, Pawła Horna, Tomasza Głowackiego, Małgorzaty Igras, Łucji Sasik oraz Pawła Szyporta. Na tym terenie istnieje możliwość zbudowania 91 mieszkań.

Wroclaw.pl z kolei informuje o postępach na Nowych Żernikach. O tym, jak powstają plany na drogi wewnętrzne, oświetlenie czy struktura wodno-kanalizacyjna, opisuje serwis w tekście „Nowe Żerniki – ruszają przygotowania”.

Nowe Żerniki to modelowe osiedle, które ma stać się alternatywą do „produkcji taśmowej” mieszkań – mocno ujednoliconej i nie zawsze jakościowo zadowalającej oferty generowanej przez rynek.

Powstanie w zachodniej części miasta, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów.