Osiedle na Nowych Żernikach wśród finalistów konkursu na Europejską Fasadę Roku Life Challenge 2018

Dodano w kategorii: Aktualności

Zakończono pierwszy etap konkursu architektonicznego Life Challenge 2018, będącego międzynarodową odsłoną projektu Fasada Roku. Z 325 zgłoszonych obiektów, jury wybrało 36 miejsc finałowych. Wśród finalistów jest osiedle z Wrocławia.baumit_osiedle_atmosfera_wroclaw
Osiedle Atmosfera we Wrocławiu – finalista Life Challenge 2018 w kategorii „budynek wielorodzinny”, źródło: organizatorzy

W gronie najlepszych elewacji Starego Kontynentu z szansami na ostateczne zwycięstwo znalazło się aż pięć projektów z Polski. Wśród nich jest obiekt z Wrocławia. W kategorii „budynek wielorodzinny” finalistą zostało wrocławskie Osiedle Atmosfera według projektu biura arch_it Piotr Zybura, powstałe w ramach przedsięwzięcia Nowe Żerniki zwanego również WuWa2.
– W 2014 roku konkurs Baumit Life Challenge został rozszerzony na całą Europę, aby umożliwić zaprezentowanie bogactwa możliwości twórczych, które są obecnie dostępne w postaci różnorodnych struktur i kolorów elewacji. Ogromne międzynarodowe zainteresowanie ze strony architektów, inwestorów oraz wykonawców oznaczało, że potrzebna jest powtórka – tak Robert Schmid, dyrektor zarządzający Baumit Beteiligungen GmbH, tłumaczył decyzję o organizowaniu konkursu Life Challenge Award co dwa lata.
Zachwyceni strukturą…
to motto towarzyszące tegorocznej edycji konkursu Life Challenge. Oprócz głównych kategorii takich jak „dom jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „termorenowacja” oraz „renowacja historyczna”, obiekty rywalizują także w kategorii specjalnej zarezerwowanej dla obiektów o wyjątkowej strukturze fasady. Laureaci każdej z nich otrzymają po 6 600 euro. Na triumfatora głównego czeka natomiast nagroda pieniężna w wysokości 9 900 euro.
36 finalistów, czyli najlepsi z najlepszych
W tym roku do konkursu na Europejską Fasadę Roku zostało zgłoszonych 325 obiektów z 26 krajów. Są one oceniane przez międzynarodowe jury złożone z wysokiej klasy specjalistów i ekspertów z branży. Ceremonia wręczenia nagród Life Challenge Awards odbędzie się 14 czerwca 2018 r. w stolicy Słowacji. Niezależnie od jury swoje typy wskaże także społeczność internetowa. Do 3 maja 2018 r., do godz. 12.00 na oficjalnej stronie konkursu lifechallenge.baumit.com trwa publiczne głosowanie online. Można wziąć w nim udział anonimowo lub rejestrując swój głos.