Prace wykończeniowe na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Aktualności, Z placu budowy Nowych Żernik

Pod koniec 2016 r. roku zapowiadano, że do końca ubiegłego roku do swoich mieszkań wprowadzą się pierwsi mieszkańcy na Nowych Żernikach. Obecnie na osiedlu jeden deweloper (Osiedle Rodzinne) zakończył inwestycję i jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie.

– Jak tylko uzyska to pozwolenia inwestycja będzie skończona – mówi Zbigniew Maćków, kurator ds. architektury ESK Wrocław 2016 i dodaje, że przekazanie kluczy nie oznacza wprowadzenia się. Mieszkania oddawane są w standardzie deweloperskim a to oznacza konieczność ich wykończenia. Chodzi o budynki, na których 17 maja 2016 r. zawieszono pierwszą wiechę na Nowych Żernikach. Czytaj więcej – deweloper Osiedle Rodzinne, stawia budynek wielorodzinny  w południowo- zachodniej części Nowych Żernik

Na Nowych Żernikach budują 700 mieszkań

Pozostali czterej, budujący na Nowych Żernikach deweloperzy w swoich inwestycjach prowadzą prace wykończeniowe.

– Taki stan zaawansowania pozwala przypuszczać, że w marcu lub w kwietniu obiekty będą sukcesywnie kończone – dodaje Zbigniew Maćków.

W styczniu 2017 r. na Nowych Żernikach w budowie jest ok. 700 mieszkań. Kolejne 800 ma pozwolenie na budowę lub jest w trakcie jego otrzymania. W większości gotowy jest układ komunikacyjny: drogi, chodniki i infrastruktura podziemna. Jesienią ubiegłego roku zrobiono pierwsze nasadzenia i te prace będą kontynuowane jak tylko pozwoli na to pogoda.