Przetarg na tereny na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Aktualności

Działki, na których powstanie wzorcowe osiedle mieszkaniowe, trafiły właśnie na sprzedaż. Miasto szuka deweloperów, którzy zainwestują w tereny i zrealizują projekty architektów.

Na stronie Urzędu Miejskiego można już znaleźć ogłoszenia o sprzedaży terenów na Żernikach, gdzie do 2016 roku (kiedy to zakończą się pierwsze etapy prac) ma powstać modelowe osiedle, wzorowane na przedwojennej wystawie WUWA. Nowe Żerniki będą wizytówką Wrocławia podczas Europejskiej Stolicy Kultury. Modelowe osiedle zapewni mieszkańcom dostęp do wszystkich dóbr, z których chcieliby korzystać. Wybudowane zostaną między innymi szkoła i przedszkole, dom kultury, przychodnia, kościół. Co istotne, projekty ponad 40 wybitnych architektów wspierają ekologię,

Na sprzedaż trafiło kilkanaście gruntów. Cena wywoławcza najtańszego z nich wynosi nieco ponad milion złotych. Wszystkie oferty można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nowe Żerniki zapewnią mieszkania dla 8 tysięcy osób. Miasto z kolei zadba o rozwój infrastruktury na osiedlu i w jego sąsiedztwie.