Rusza budowa dróg na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Z placu budowy Nowych Żernik

Ponad 3 km dróg dojazdowych do osiedla, ok. 20 tys. mkw. ścieżek rowerowych i chodników do tego sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz ciepłociąg – to wszystko wykona firma Skanska na Nowych Żernikach. W środę, 30 września, wykonawca przejął teren. Koniec wartej ponad 33 mln zł inwestycji zaplanowano na lato 2016 r.

nowe-zerniki-0452-1024x576Skanska wykona roboty drogowe i sieciowe dla inwestycji prowadzonych na Nowych Żernikach przez gminę Wrocław, MPWiK i Fortum. W środę, 30 września, spółka Wrocławskie Inwestycje oficjalnie przekazała firmie Skanska teren.

– To kolejny etap budowy infrastruktury na Nowych Żernikach. Zrobiono już nowe skrzyżowanie z ul. Kosmonautów, które umożliwi wjazd na plac budowy na osiedlu. Wykonano odwodnienie terenu i most na Ługowinie. Teraz przyszedł czas między innymi na drogi, ale powstanie też tak zwany bazarek, czyli rynek który będzie sercem osiedla – mówi Marek Szempliński, kier. ds. public relations, Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o.
Inwestycja ma się zakończyć latem 2016 r. Wartość kontraktu to ponad 33 mln zł.

– Może już pod koniec tego roku na pewno na początku przyszłorocznego sezonu budowlanego będziemy mieć tutaj mocno zaawansowany plac budowy na pięciu inwestycjach. W sumie w tym etapie będzie 400 mieszkań a planach jest jeszcze 700 kolejnych – mówi Piotr Fokczyński, architekt miasta.