Rusza przebudowa ulicy Kosmonautów. Powstanie tam wjazd na Nowe Żerniki

Dodano w kategorii: Aktualności

W nocy z wtorku na środę ruszy przebudowa ulicy Kosmonautów w miejscu, gdzie powstanie skrzyżowanie z Trasą Targową, umożliwiające komfortowy wjazd na Nowe Żerniki. Inwestycja ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Jak informują drogowcy, startuje przebudowa ul. Kosmonautów w zakresie budowy skrzyżowania z Trasą Targową, wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury na potrzeby skomunikowania układu drogowego z osiedlem Nowe Żerniki.

W nocy 8/9 lipca 2014 roku w obrębie powstającego skrzyżowania, czyli od kąpieliska Glinianki na odcinku około 450 metrów w stronę Leśnicy, zostaną wygrodzone pobocza – zapowiada Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Nie przewiduje się jednak zmian w organizacji ruchu, a na wspomnianym odcinku wyłączona z użytkowania zostanie jedynie ścieżka rowerowa – w zamian poprowadzono objazd po drodze tymczasowej.

Niemniej prosimy o ostrożną jazdę, ponieważ okresowo może dojść do krótkotrwałego zajęcia pasa drogowego. W okolicy Glinianek z użytkowania zostaje wyłączona część miejsc parkingowych – dodaje Marek Szempliński.

Jak wjedziemy na Nowe Żerniki?

Przypomnijmy, pod koniec maja poznaliśmy firmy, które zajmą się przeprowadzeniem inwestycji.

Dzięki niej osoby, które w przyszłości zamieszkają na Nowych Żernikach bez problemu wjadą i wyjadą z osiedla.

Poszerzymy ulicę Kosmonautów do dwóch pasów w kierunku Leśnicy na odcinku około 230 metrów, wykonamy też pętlę o długości około 240 metrów, która umożliwi wjazd na osiedle – tłumaczy Sławomir Kanik z Wrocławskich Inwestycji.

Z osiedla w kierunku centrum będziemy wyjeżdżać przez prawoskręt, a w stronę Leśnicy – przez pętlę. Z kolei jadąc od Leśnicy jednym pasem w kierunku centrum na osiedle z ul. Kosmonautów będziemy po prostu skręcać w prawo. Pojawi się też sygnalizacja świetlna.

Inwestycja powinna być gotowa pod koniec marca przyszłego roku.

Drugą z dużych inwestycji drogowych, które miasto przeprowadzi na Nowych Żernikach, będzie budowa ulic na samym osiedlu. Na razie powstaje projekt przedsięwzięcia, a roboty budowlane zaplanowano na lata 2015-2016.