Ruszyła sprzedaż mieszkań na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Dla mieszkańców

60 mieszkań w dwóch, pięciokondygnacyjnych budynkach wybuduje na Nowych Żernikach Vantage Development, który informuje o rozpoczęciu sprzedaży lokali. Inwestycja powstaje w ramach współpracy dewelopera z Urzędem Miejskim Wrocławia.

NŻ.1mW I etapie osiedla Vantage Development zbuduje dwa, pięciokondygnacyjne budynki na 60 mieszkań. Inwestor informuje, że wszystkie mieszkania będą miały balkony, a lokale na parterze ogródki. Powstanie ażurowa pergola oddzielająca wewnętrzy dziedziniec budynku od ulicy. Na częściach wspólnych, pomiędzy budynkami zasadzone zostaną szlachetne odmiany drzew owocowych. W podziemnym garażu przewidziano miejsca postojowe dla wszystkich mieszkańców. Deweloper zaplanował zakończenie budowy na I kwartał 2017 r. Nowa inwestycja Vantage Development powstaje w ramach współpracy dewelopera z Urzędem Miejskim Wrocławia.

NZ.5.m
Deweloper podkreśla, że Nowe Żerniki odwołują się do idei wystawy WuWa, która została zorganizowana we Wrocławiu w 1929 r. Edward Laufer, prezes Zarządu Vantage Development SA. przypomina, że przedwojenna WuWa była wystawą w ramach, której zostało zbudowanych w Europie sześć wzorcowych osiedli, które uwzględniały rozrastanie się miast oraz oczekiwania ich mieszkańców i miały wpływ na rozwój architektury ubiegłego stulecia: – Zdecydowaliśmy się na udział w tym prestiżowym przedsięwzięciu gdyż idea współpracy polegająca na równoczesnej budowie infrastruktury przez miasto z budynkami mieszkalnymi realizowanymi przez deweloperów jest nie tylko interesująca, ale mam nadzieję, że wyznaczy pewien standard postępowania w przyszłości – dodaje Edward Laufer.
Nowa Architektura dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Nowe Żerniki mają być architektoniczną wizytówką ESK 2016. Mają korespondować z założeniem wystawowego osiedla WUWA, tworząc tym samym nową, samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta. Modelowe osiedle z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną powstanie na 40 h terenu, gdzie wrocławski magistrat zaplanował obiekty edukacyjne, kulturalne i mieszkalne.