Spirala Czasu na osiedlu Nowe Żerniki

Dodano w kategorii: Aktualności, Dla mieszkańców

Spirala Czasu – tak nazywa się inwestycja Archicomu na osiedlu ESK 2016. Inwestycja znajduje się w centralnej części Nowych Żernik, w sąsiedztwie zaplanowanego Domu Kultury i małego zbiornika wodnego, które będą jednym z najbardziej interesujących miejsc na osiedlu.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta w pobliżu inwestycji znajdzie się również lokalny bazarek, a pobliskie ulice charakteryzować się będą uspokojonym ruchem.

Dla przyszłych mieszkańców przygotowano mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe z ogródkami, tarasami lub balkonami. W podpiwniczonym budynku zastosowano windy odzyskujące energię, a na dachach zaplanowano panele słoneczne zasilające oświetlenie części wspólnych, co realizuje ekologiczne założenia osiedla Nowe Żerniki.

W parterze budynku znajdą się lokale usługowe, w tym jeden przystosowany do potrzeb żłobka. Dla zmotoryzowanych przygotowano rozległy garaż oraz miejsca parkingowe. Na terenie inwestycji zaplanowano aż 70 miejsc parkingowych dla rowerów, a w samym budynku pomieszczenia na wózki i rowery.