Zbigniew Maćków na Warszawskich Rozmowach Architektonicznych o Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Aktualności

29 listopada odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Warszawskie Rozmowy Architektoniczne”. Podczas wykładu zobaczymy wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa, który opowie o idei osiedla Nowe Żerniki.

Każde ze spotkań obejmuje wykłady oraz dyskusje na tematy związane z architekturą, urbanistyczne oraz z zakresu architektury obrazu. Cykl jest organizowany przez pracownię COQUI Malachowska. COQUI urbanistyka architektura krajobrazu i Fundację Twórców Architektury w kooperacji z Ambasadą Niemiec w Warszawie.

Na jutrzejszym spotkaniu „Mieszkanie Jutro” podjęty zostanie temat nowych osiedli mieszkaniowych. Jednym z tematów dyskusji będą aktualne trendy w architekturze mieszkaniowej, w której każdy będzie miał możliwość porozmawiać o tym co stanowi sedno zróżnicowanego rozwoju na poziomie osiedla mieszkaniowego. Kolejnym tematem godnym rozważania są procedury i instrumentarium, które przyczyniają się do realizacji zrównoważonych
projektów. Omówione zostaną również rynkowe atuty takich obiektów.

Cykl adresowany jest do środowisk polskich i niemieckich architektów, urbanistów i architektów krajobrazu,deweloperów, właścicieli i zarządzających nieruchomościami, miejskich biur architektury i planowania miasta, polityków, socjologów miast, polskich i niemieckich dziennikarzy, instytucji naukowych i wszystkich popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju.

Trzecie i ostatnie spotkanie z tego cyklu „Miasto Na Starość” – mieszkanie w starzejącym się społeczeństwie, planowane jest na marzec przyszłego roku.

29 listopada 2013
godz. 17:20 – 19:00

Temat prezentacji: Nowe Żerniki – modelowa dzielnica Wrocławia i jej osiedla mieszkaniowe, 2011–2016, Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa, koordynator projektu Nowe Żerniki)