Dyskutowali o głównej ulicy Nowych Żernik

Dodano w kategorii: Aktualności

Pierwsze warsztaty dla architektów w nowym roku, w ramach projektu Nowe Żerniki WUWA2, już za nami. Tym razem mogliśmy zobaczyć m.in. kolejne projekty ekologicznych domów jednorodzinnych. Rozpoczęto też dyskusję na temat jednej z głównych ulic osiedla.

Podczas pierwszych w tym roku warsztatów dla architektów projektanci prezentowali kolejne koncepcje domów jednorodzinnych, jakie mogłyby powstać na modelowym osiedlu. Dariusz Sirojć z pracowni BASIS zaprezentował ciekawą koncepcję. Po wybudowaniu domu, wokół niego miałoby zostać zasadzonych 200 drzew. Jak wyjaśnia, taka liczba drzew zapewni mieszkańcom naturalną ochronę prywatności.

Architekci zaczęli również dyskusje nad tym, jak powinna wyglądać główna oś kompozycji osiedla, tzw. ulica Bazarkowa. Ulica zaczynać ma się przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej, a kończyć lokalnym bazarkiem. Ma mieć około 600 metrów długości.

Na kolejnych warsztatach, w lutym, architekci opracują zadania, jakie ma spełniać ulica i podejmą decyzję co do realizacji koncepcji. Jak przekonuje Zbigniew Maćków, kurator odpowiedzialny za projekt modelowego osiedla, zwycięski pomysł poznamy na przełomie kwietnia i maja.