Gmina Wrocław sprzedaje działki budowlane na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Dla inwestorów

Nieruchomości, które gmina sprzedają na Nowych Żernikach można znaleźć na Giełdzie Nieruchomości. Przetarg nieograniczony pisemny na obie działki odbędzie się 19 listopada.

  • Oferta nr 4, o nr katalogowym 236/2013 to nieruchomości o powierzchni 6 771 mkw. Cena wywoławcza 2 550 000 zł. Szczegóły – tutaj.
  • Oferta nr 5, o nr katalogowym 238/2013 to nieruchomość o powierzchni 6 483 mkw. Cena wywoławcza 2 450 000 zł. Szczegóły – tutaj.

Opis nieruchomości: położone są w obszarze planowanego Wzorcowego Osiedla Mieszkaniowego NOWE ŻERNIKI – WUWA 2, które powstaje w ramach wspólnego projektu: Miasta i środowiska architektów wrocławskich (Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów i Stowarzyszenia Architektów Polskich).

WUWA 2 jest jednym z projektów realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Założenia i cele projektu przedstawione są na stronie internetowej www.nowezerniki.pl. Osiedle jest projektowane kompleksowo, zostanie wyposażone w obiekty użyteczności publicznej (przedszkole, szkoła, żłobek, centrum kultury i aktywności lokalnej, boiska sportowe, usługi medyczne).

Budowa dróg publicznych i sieci uzbrojenia technicznego współfinansowana będzie z budżetu miasta; ich realizacja planowana jest w okresie 2014 r. – 2016 r. Przygotowanie nieruchomości do przetargu zostało poprzedzone pracami koncepcyjnymi dla planowanej zabudowy mieszkaniowej.

Przeznaczenie: budownictwo wielorodzinne, biura, usługi, poradnie medyczne, handel detaliczny małopowierzchniowy, pracownie medyczne, żłobki, edukacja, gastronomia, obiekty wystawienniczo-targowe, rozrywka, widowiskowe obiekty kulturalne, terenowe urządzenia sportowe, kryte urządzenia sportowe.

Uzbrojenie: budowa dróg publicznych i sieci uzbrojenia technicznego współfinansowana będzie z budżetu miasta; ich realizacja planowana jest w okresie 2014 r. – 2016 r.