Nowe Żerniki mogą zostać „Ulubieńcem Polski”. Zagłosuj!

Dodano w kategorii: Aktualności, Z placu budowy Nowych Żernik

Nowe-Zerniki-lipiec-2020-146 najlepszych obiektów architektonicznych walczy o tytuł „Ulubieńca Polski”. Wśród nich znalazły się również wrocławskie realizacje, m.in. osiedle Nowe Żerniki.

Spośród 459 realizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu „Życie w Architekturze” jury wyłoniło 46 finalistów w siedmiu kategoriach, którzy biorą udział w plebiscycie na „Ulubieńca Polski”. To najlepsze obiekty architektury powstałe w Polsce w latach 2015-2019.

Znalazły się wśród nich również wrocławskie realizacje: Osiedle Nowe Żerniki, Taras Sąsiedzki przy ul. Podwale, budynek Witolda 43 oraz Marina III na Wyspie Pomorskiej.

Wybierają internauci

Tym razem to internauci zdecydują, które z wybranych 46 obiektów najbardziej zasługują na tytuł „Ulubieńca Polski”. Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę i kliknąć w czarny pasek z napisem „Zagłosuj” znajdujący się pod miniaturą wybranego obiektu. Swój głos można oddać raz dziennie do północy 27 października 2020 r..

Dobra passa trwa

Modelowe osiedle Nowe Żerniki znalazło się także w ścisłym finale 21 najlepszych projektów IX edycji konkursu „Życie w architekturze” – ogólnopolskiego konkursu na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne w latach 2015-2019. Porusza on kwestie społeczne i temat jakości życia w architekturze. Ma także na celu promocję największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz pobudzanie społecznego zainteresowania problematyką związaną z jej rolą w kreowaniu rozwoju miast.

Z kolei w miniony weekend podczas Gali Nagrody Roku 2020 SARP, Nowe Żerniki otrzymały Nagrodę Główną w kategorii Przestrzeń Publiczna.