Nowe Żerniki – przebudowa kolejnych ulic

Dodano w kategorii: Dla inwestorów

nowe-zerniki-461-1024x576
We Wrocławskich Inwestycjach rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulic Białodrzewnej, Bukowej i Grabowej sąsiadujących z osiedlem Nowe Żerniki (WUWA II).

Wskazany w postępowaniu wykonawca to firma Skanska. Warte ok 4 mln zł prace rozpoczęły się podczas wakacji. Zapowiadana inwestycja to kontynuacja robót w tej okolicy, które już zostały przeprowadzone albo są w trakcie. Najprawdopodobniej w lipcu zostaną dołączone kolejne inwestycje, tym razem na ulicach Białodrzewnej i Bukowej.

Prace na Grabowej powinny ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Takie rozłożenie robót następuje m.in. dlatego, by zapewnić osiedlu przynajmniej jakiś szczątkowy dojazd. Trwają też roboty przy kanalizacji sanitarnej i utwardzonej nawierzchni, niestety do czasu zakończenia inwestycji trzeba liczyć się z utrudnieniami. Prace mają być prowadzone tak, aby nie sparaliżować całkowicie osiedla, ale wąskie ulice i planowane głębokie wykopy mogą utrudnić życie kierowcom. Szczegółową organizację ruchu na czas budowy poznamy po podpisaniu kontraktu z wykonawcą.
Rozbudowa osiedlowej infrastruktury towarzyszy budowie osiedla Nowe Żerniki. Seria projektów z tym związanych to m.in. zakończone już w ubiegłym roku przebudowa mostku na Ługowinie czy budowa skrzyżowania ul. Kosmonautów z tzw. trasą targową. Ciągle jest też realizowany wart ponad 30 mln zł projekt „Budowa infrastruktury technicznej, dróg oraz miejskich obiektów użyteczności publicznej oraz infrastruktury Fortum na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu”.

W ramach tego ostatniego powstaje siatka nowych ulic. Poza jezdniami i chodnikami trzeba wybudować to, co dla osiedla najważniejsze, czyli sieci wodociągowe, kanalizacyjne, energetyczne, ciepłownicze i telekomunikacyjne, ale także trzeba zadbać o oświetlenie i zagospodarowanie zieleni.
Co ważne, w tym rejonie, nie tylko dla nowego osiedla, to także kolejny etap modernizacji systemu odwodnienia dla całego obszaru, ponieważ poza kolejnymi regulacjami powstają nowe zbiorniki retencyjne. Całość powinna być zrealizowana do końca 2019 roku.