Osiedle Nowe Żerniki w finale konkursu „Innowacja w Architekturze”

Dodano w kategorii: Dla mieszkańców

W konkursie miesięcznika „Architektura – Murator” nagradzane są projekty i pracownie. Do finału zakwalifikowano obiekty wymyślone we Wrocławiu oraz wrocławskie biura architektoniczne.

Celem konkursu jest – jak piszą organizatorzy, „uhonorowanie nowatorskich projektów i realizacji oraz architektów, którzy swojej codziennej pracy wykorzystują najnowsze dostępne narzędzia i technologie lub w oryginalny sposób podchodzą do znanych zagadnień projektowych”.

W kategorii Projekt/Realizacja nadesłano 204 propozycji, w kategorii pracownia finałową dziesiątkę wybrano spośród 48 zgłoszeń.

Wśród 10. wybranych projektów znalazły się obiekty zrealizowane lub opracowane we Wrocławiu. Są to:

  • „Nawa”, plenerowa rzeźba Oskara Zięty na Wyspie Daliowej;
  • Osiedle Nowe Żerniki;
  • Podwójna hybryda – kooperatywa w pasywnym budynku wielorodzinnym we Wrocławiu sygnowana przez A+house / Jakub Dalek.

W kategorii Pracownia do finału wybrano:

  • Maćków Pracownia Projektowa;
  • Zieta Prozessdesign;
  • menthol architects.

W drugim etapie konkursu kategoria Projekty/Realizacje będzie oceniana w ramach otwartego dla publiczności posiedzenia jury 27 października na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Autorzy nominowanych realizacji/projektów przedstawią na ich temat krótkie prezentacje. Laureata jurorzy wybiorą na zamkniętym posiedzeniu.

Natomiast zwycięzca w kategorii Pracownia wybrany zostanie na podstawie przesłanych materiałów. Swoich laureatów wybiorą także internauci w głosowaniu za pomocą strony konkursu. Ogłoszenie wyników „Innowacji w Architekturze” w listopadzie.