Projekty domów na Nowych Żernikach. Architekci przedstawili swoje pomysły

Dodano w kategorii: Aktualności

W czwartek, 18 grudnia, podczas kolejnego spotkania warsztatowego w ramach projektu Nowe Żerniki, swoje prace przedstawiło kilkunastu architektów. Tematem były domy jednorodzinne, jednak nie wszyscy swoje koncepcje oparli na stricte takim modelu. Wśród budynków o powierzchni ponad stu metrów z kilkoma sypialniami i łazienkami były również propozycje tzw. bliźniaków oraz mieszkaniowych kooperatyw, czyli kilku mniejszych domów na jednej działce.

Ekskluzywne, ponad 100-metrowe domy, o nowoczesnej fasadzie i ciekawych rozwiązaniach wewnątrz, cechuje również to, że muszą być energooszczędne. Nie bez znaczenia jest więc wielkość i ilość okien oraz to, czy są one skierowane na północ czy południe.

Przedstawiono również ekonomiczne domy o powierzchni 80 metrów. Ich projektanci tłumaczyli, że są one bardziej dostępne dla osób, które marzą o własnym domu, ale najczęściej jest on dla nich niedostępny ze względu na cenę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, na jednej dużej działce może powstać kilka mniejszych, a tym samym tańszych domów.