Ruszyła budowa osiedla rodzinnego na Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Dla inwestorów, Dla mieszkańców, Z placu budowy Nowych Żernik

Deweloper Osiedle Rodzinne rozpoczął już budowę budynku wielorodzinnego, który będzie bezpośrednio sąsiadował z budowanym przez miasto domem kultury, a sytuowany jest w południowo- zachodniej części osiedla.

aaa_wizualizacja-gBowna-1024x803Bezpośrednie sąsiedztwo zabudowy jednorodzinnej wymusiło na projektantach stworzenie obiektu, łączącego w swej formie płynne przejście od zabudowy jednorodzinnej do zabudowy wielokondygnacyjnej w dalszej części osiedla.

W tym przypadku mamy do czynienia z projektem, który przewiduje w jednym budynku zróżnicowaną ilość kondygnacji i w ciekawy sposób łączy lokale mieszkalne, o powierzchni nazwijmy to kawalerek, z mieszkaniami, które swoją formą i wielkością przypominają wręcz domy jednorodzinne.

Mamy tu szereg mieszkań dwupoziomowych i mieszkania z antresolami, mamy też bogatą ofertę mieszkań, w których w wyraźny sposób możemy wyróżnić dwie strefy, pierwszą typowo mieszkalną oraz drugą, która z powodzeniem może być np. pracownią czy biurem.

wiz04-1024x768Ciekawym rozwiązaniem są również mieszkania bezpośrednio połączone z garażami dwustanowiskowymi (mieszkanie dwukondygnacyjne, dolny poziom – garaż na dwa samochody i pomieszczenie gospodarcze, połączone prywatnymi schodami z drugim poziomem, spełniającym funkcje mieszkaniowe).

Duża część mieszkań posiada własne ogródki, a niewątpliwym atutem projektu są zielone dachy.

Praktycznie wszystkie dachy, z wyłączeniem prywatnych tarasów, które należą do mieszkań górnych kondygnacji, będą obsadzone roślinnością, retencjonującą znaczną ilość wód opadowych, co w naszym mieście nie jest jeszcze niestety popularnym, proekologicznym rozwiązaniem.

wiz06-1024x768Zdecydowano się na proste rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, które pozwolą zrealizować budynek i zaproponować mieszkania w dostępnej cenie (ceny mieszkań zaczynają się od 192 tys. zł), a jednocześnie podkreślą współczesny charakter budynku.

Architekturę charakteryzują duże przeszklenia, a tarasy i wycięcia loggi urozmaicają prostą, modernistyczną bryłę.

Pionowe pasy mlecznych, poliwęglanowych doświetleń klatek schodowych, rozcinają budynek na segmenty, typowe dla zabudowy jednorodzinnej.zdjecie-z-budowy-1024x679

Całość utrzymano w monochromatycznej kolorystyce, z grafitowymi elementami stolarki i balustrad odcinających się na białych ścianach.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie inwestycji www.nowezerniki-or.pl

Projekt stworzyła grupa uznanych wrocławskich architektów : Marcina Dziewońskiego, Macieja Hawrylaka, Marcina Majora, Magdaleny Paryny i Joanny Styrylskiej.