Wystawa w Kordegardzie. Nowe Żerniki zawitają do Warszawy

Dodano w kategorii: Aktualności

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Nowe Żerniki modelowe osiedle mieszkaniowe” już 19 marca, w środę, o godz. 17.30 w Galerii Kordegarda (Krakowskie Przedmieście 15/17, Warszawa).

W spotkaniu udział wezmą:

  • Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia,
  • Piotr Fokczyński – dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia,
  • Zbigniew Maćków – koordynator projektu,
  • Magdalena Paryna – kurator wystawy,
  • Grzegorz Stiasny – architekt, Warszawa

Nowe Żerniki to przedsięwzięcie zorganizowane wspólnie przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP, mające na celu zaprojektowanie i wybudowanie na około 40 hektarowej działce w zachodniej części miasta osiedla mieszkaniowego.

Ma ono odpowiadać potrzebom nowoczesnych mieszkańców miasta, budować więzi społeczne, sprostać normom budownictwa ekologicznego, a także stać się architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Architektura nowego osiedla ma być pochodną obecnych realiów społeczno-gospodarczych, ale musi też dawać możliwość przekształceń i modyfikacji do potrzeb zmieniających się wraz z upływem czasu.

Wystawa w skondensowany sposób zaprezentuje założenia projektu, który stanie się jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, a także będzie jednym z najciekawszych głosów w dyskusji miasto-mieszkańcy, w historii projektu stolic kultury.

Kuratorem wystawy jest Magdalena Paryna. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Narodowego Centrum Kultury „Kordegarda” od 18 do 30 marca 2014 r.

(kliknij, aby powiększyć)