Zbuduj własny dom na Nowych Żernikach! Ruszył przetarg na kolejne kooperatywy

Dodano w kategorii: Aktualności

Miasto ogłosiło przetargi na oddanie w użytkowanie wieczyste dwóch nieruchomości pod kooperatywy. Pierwsze kooperatywy mają powstać na wzorcowym osiedlu mieszkaniowym Nowe Żerniki (WuWA2). Jest to propozycja dla osób, które same chcą decydować z kim będą mieszkać i razem z przyszłymi sąsiadami wybudować dom, jaki im odpowiada.

Informacje o przetargach

Forma przetargu: pisemny przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste na lat 99 gruntu niezabudowanego, ograniczony do grup osób fizycznych współdziałających ze sobą w celu nabycia nieruchomości i wybudowania na niej budynku wielorodzinnego z zamiarem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, tj. „kooperatyw mieszkaniowych”

Przedmiot przetargu:

Działki zlokalizowane na wzorcowym osiedlu mieszkaniowym Nowe Żerniki, tj.

  • przetarg nr – działki nr 62/6, 62/7, 62/8
  • przetarg nr – działka nr 62/11
Termin składania ofert:

12 maja 2015 r.

Dokumenty związane z przetargiem:

www.wroclaw.pl/kooperatywy-dla-inwestora

Informacji o nieruchomości i warunkach przetargu udzielają:

Dział Promocji Nieruchomości Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości Urzędu Miejskiego Wrocławia w pok. 126 i 127, pl. Nowy Targ 1-8, tel. +48 71 777 72 83 do 86, wns@um.wroc.pl
Kierownika Projektu, e-mail: karolina.wozniak@um.wroc.pl

O kooperatywach

Kooperatywy lub z ang. budynki typu self-made to oddolne inicjatywy realizowane nie przez deweloperów, ale przez przyszłych mieszkańców. To po prostu grupa osób, które chce wspólnie wybudować i zamieszkać w budynku wielorodzinnym. Kooperanci wspólnie ustalają koncepcję zagospodarowania nieruchomości: ustalają przydział mieszkań (i lokali usługowych, jeśli chcą mieć takie w swoim budynku), decydują o częściach wspólnych, a następnie wspólnie decydują o finansowaniu i decydują, jak ma wyglądać proces inwestycyjny.

Nowe Żerniki – Osiedle Europejskiej Stolicy Kultury to olbrzymie przedsięwzięcie, inspirowane wystawą WuWa (Wohnuung und Werkraum)sprzed 85 lat, zorganizowaną przez śląski oddział Werkbundu na wrocławskiej Wielkiej Wyspie. WuWa okazała się jednym z najciekawszych eksperymentalnych osiedli modernistycznych lat 20. ubiegłego wieku.