Znamy firmy, które zadbają o komfortowy wjazd na Nowe Żerniki

Dodano w kategorii: Aktualności

Aby przyszli mieszkańcy nie mieli problemu z wjazdem i wyjazdem z osiedla Nowe Żerniki, przebudowana zostanie ulica Kosmonautów i powstanie skrzyżowanie z Trasą Targową. Miasto właśnie wybrało firmy, które zajmą się całym przedsięwzięciem. Inwestycja powinna być gotowa wiosną przyszłego roku.

O przetargu na przebudowę ulicy Kosmonautów oraz budowę skrzyżowania, które połączy ulicę z nieistniejącą jeszcze Trasą Targową donosiliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz właśnie wybrano najkorzystniejsze oferty w tym postępowaniu.

Miasto podzieliło całą inwestycję na trzy odrębne zadania.

Budową skrzyżowania z Trasą Targową (wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury) zajmie się Skanska, która zaproponowała cenę nieco ponad 14,3 mln złotych.

Przebudowę mostu nad Ługowiną na ul. Kosmonautów wraz z odtworzeniem nawierzchni drogowej i torowiska tramwajowego i wykonaniem projektów wykonawczych przeprowadzi spółka Berger Bau Polska, której oferta opiewała na niewiele powyżej 1,9 mln złotych.

Zaś regulacja samej rzeki wraz z budową rowu i wykonaniem projektu wykonawczego przypadnie w udziale również Skanskiej, która zaproponowała za to przedsięwzięcie cenę 1,92 mln złotych.

Dzięki całej inwestycji osoby, które w przyszłości zamieszkają na Nowych Żernikach bez problemu wjadą i wyjadą z osiedla.

Poszerzymy ulicę Kosmonautów do dwóch pasów w kierunku Leśnicy na odcinku około 230 metrów, wykonamy też pętlę o długości około 240 metrów, która umożliwi wjazd na osiedle – tłumaczy Sławomir Kanik z Wrocławskich Inwestycji.

Z osiedla w kierunku centrum będziemy wyjeżdżać przez prawoskręt, a w stronę Leśnicy – przez pętlę. Z kolei jadąc od Leśnicy jednym pasem w kierunku centrum na osiedle z ul. Kosmonautów będziemy po prostu skręcać w prawo. Pojawi się też sygnalizacja świetlna.

Inwestycja powinna być gotowa pod koniec marca przyszłego roku.

Dodajmy, że drugą z dużych inwestycji drogowych, które miasto przeprowadzi na Nowych Żernikach, będzie budowa ulic na samym osiedlu. Na razie powstaje projekt przedsięwzięcia, a roboty budowalne zaplanowano na lata 2015-2016.