K5 – Kooperatywy

09 wiz_small

Nazwa dewelopera

Nazwa inwestycji

K5 – Kooperatywy

Adres inwestycji

Termin oddania inwestycji

Lokalizacja

Projektowane budynki zlokalizowane są na działkach 62/9 oraz 62/11 znajdujących się pomiędzy istniejącą zabudową jednorodzinną oraz planowaną zabudową wielorodzinną.

Idea

Kooperatywy lub z ang. budynki typu self-made to oddolne inicjatywy realizowane nie przez deweloperów ale przez przyszłych mieszkańców, funkcjonujące jako nowa forma zamieszkania i własności.

Główne cechy

Projektowanie budynków w formie kooperatyw umożliwia dostosowanie przestrzeni pod konkretnych użytkowników, zapewnia poczucie tożsamości z miejscem i wspólnoty mieszkańców oraz umożliwia uzyskanie przystępnych kosztów budowy, gdyż inicjatywa ta z założenia nie jest nastawiona na zysk.

Założenie projektowe

Projektowane budynki skalą odpowiadają wytycznym MPZP, posiadają 3 kondygnacje oraz część przeznaczoną pod usługi zlokalizowaną od ulicy, w parterze zaplanowano garaże oraz części wspólne takie jak rowerownia, pralnia oraz komórki lokatorskie, budynki otwarte są na tereny zielone dzięki dużym tarasom oraz loggiom, zróżnicowane typy mieszkań i możliwość ich adaptacji pozwalają na dostosowanie obiektów do różnych potrzeb lokatorów.

Kształt/wygląd

Architektura o prostym układzie elewacji, zaakcentowany drewnianą okładziną parter nawiązuje do sąsiadujących budynków wielorodzinnych, przystępne cenowo materiały obniżają koszty budowy.

Autorzy

Piotr Marek, Bartosz Szczepański, Bartosz Żmuda