Trasa Targowa na ukończeniu

Dodano w kategorii: Aktualności

Budowa skrzyżowania ul. Kosmonautów z planowaną tzw. Trasa Targową, czyli wjazdem na przyszłe osiedle Żerniki Nowe znane także jako WUWA 2, związana także z przebudową odcinka torowiska tramwajowego, jest już w zasadzie zakończona.

Przejazd ulicą Kosmonautów pozbawiony jest utrudnień, a nawet ma pewne ułatwienia ponieważ póki co zjazd na planowane osiedle jest zamknięty, co korzystnie wpływa na ruch.
Nowa infrastruktura w pełni zacznie funkcjonować na potrzeby osiedla Żerniki Nowe. Należy się spodziewać, że skrzyżowanie zostanie uruchomione w pełni przy okazji pierwszej większej inwestycji na tym obszarze. Dojazd do osiedla Nowe Żerniki umożliwia skręt w prawo przez specjalną pętlę.

Przypomnijmy przy okazji, że warta ok 16 mln zł inwestycja polega nie tylko na budowie skrzyżowania ul. Kosmonautów z planowaną tzw. Trasa Targową, ale także na regulacji rzeki Ługowiny – zajmuje się tym firma Skanska, natomiast firma Berger Bau buduje nowy most na Ługowinie. Te elementy powinny być oddane do użytku przed końcem roku. W związku z budową mostu latem trzeba będzie najprawdopodobniej wstrzymać ruch tramwajów do Leśnicy.