Zobacz wystawę o Nowych Żernikach

Dodano w kategorii: Aktualności

Jeden z najważniejszych projektów dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zawitał do Warszawy. W galerii Kordegarda do końca marca można zobaczyć projekty osiedla, makiety, film promujący Nowe Żerniki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu.

Nowe Żerniki to przedsięwzięcie zorganizowane wspólnie przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP, mające na celu zaprojektowanie i wybudowanie na około 40 hektarowej działce w zachodniej części miasta osiedla mieszkaniowego.

Kuratorem wystawy jest Magdalena Paryna, która w trakcie wernisażu prowadziła również dyskusję dotyczącą osiedla.

fot. Mateusz Adamczyk

Nowe Żerniki to modelowe osiedle, które ma stać się alternatywą do „produkcji taśmowej” mieszkań – mocno ujednoliconej i nie zawsze jakościowo zadowalającej oferty generowanej przez rynek.

Powstanie w zachodniej części miasta, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów.

Projektowane przez najlepszych wrocławskich architektów osiedle odpowiadać ma potrzebom nowoczesnych mieszkańców miasta, ułatwiać budowanie więzi społecznych, sprostać normom budownictwa ekologicznego, a także stać się architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.