Architekci

Mikołaj Smoleński

Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej (dyplom w 2002 roku) oraz na Uniwersytecie Sztuki i Designu w Helsinkach. Prowadzi własną platformę projektową SOFFT, współpracuje z wrocławskimi biurami architektonicznymi oraz z Wydziałem Ceramiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się również działaniami z pogranicza architektury i sztuki, dotyczącymi przede wszystkim przestrzeni publicznej.

Współautor Centrum Kultury „Agora” we Wrocławiu (I nagroda w konkursie w 2006 roku, realizacja ukończona w 2010 roku) oraz Regionalnego Centrum Sportu w Kołobrzegu (I nagroda w konkursie w 2004 roku, realizacja ukończona w 2011 roku).

Laureat I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Kolor w architekturze” za projekt naściennej, interaktywnej mozaiki (2013). Współautor nagrodzonych i wyróżnionych projektów konkursowych, m. in.: II nagroda w konkursie na rewitalizację terenów WUWA we Wrocławiu (2011), wyróżnienie I-go stopnia w konkursie na rozbudowę Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2011), I nagroda w konkursie na koncepcję przebudowy kwartału zabudowy przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu oraz II nagroda za koncepcję rewitalizacji centrum Wałbrzycha (2005).

Strona: www.sofft.pl

Współpracownicy:

Mikołaj Romanowicz