Architekci

Bartłomiej Witwicki

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej (dyplom w 1994 roku). Architekt prowadzący w pracowni MPP, asystent na Wydziale Architektury PWr.

Współautor licznych budynków użyteczności publicznej, m. in.: budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego (I nagroda w konkursie w 2000 roku, realizacja ukończona w 2003 roku), hali sportowej „Na Skarpie” w Bytomiu (I nagroda w konkursie w 2007 roku, realizacja ukończona w 2010 roku) oraz rozbudowy siedziby Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, zrealizowanej w latach 2006-2007.

Współautor nagrodzonych projektów konkursowych, m. in.: nagroda w konkursie w ramach IV Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie (1991 – koncepcja dla przekształceń terenów Zakładów Solvay w Krakowie, razem z D. Dziubińskim i M. Rozenkowskim), II nagroda w konkursie na koncepcję pomnika Wspólnej Pamięci we Wrocławiu (2005), I nagroda w konkursie na projekt kampusu Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz II nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej pl. Społecznego we Wrocławiu (2007).