Architekci

Roman Rutkowski

w 1996 roku ukończył Wydział Architektury PWr, gdzie od tamtej pory wykłada. W 2005 roku  obronił tytuł doktora. Publicysta i krytyk architektury współpracujący z wieloma polskimi magazynami, korespondent „A10 – New European Architecture”. Jako ekspert współpracuje z organizatorami konkursów Mies van der Rohe Award i European Public Space Award.

Prowadzi autorską pracownię architektury Roman Rutkowski Architekci, w ramach której zajmuje się projektami o bardzo różnej skali – od wystaw, przez projekty domów jednorodzinnych, po duże projekty z pogranicza architektury i urbanistyki.

Jest laureatem wielu konkursów architektonicznych, między innymi na projekt przebudowy pl. Nowy Targ we Wrocławiu (2010, w trakcie realizacji). Według projektu Rutkowskiego powstały także między innymi okrągły dom w Mikołowie (2004), czy dom własny na wrocławskich Krzykach (2004-2009).

Znalazł się na liście 40 najlepszych projektantów i architektów poniżej czterdziestego roku życia w Europie 2012 roku (Europe 40 under 40).

http://www.rr-a.pl